گروه منتظرین مهدی
نماز کلید بهشت است نمازمان را بخوانیم قبل از آنکه نمازمان را بخوانند
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شاید این جمعه بیاید شاید
ازدوستان عزیزخواهشمنداست به غیرلینک های خودتون برای من لینک های تبلیغاتی ارسال نکنید
پشتیبانی سایت از ساعت 7 عصر الی 1 صبح

مدیر وبلاگ :admin
نظرسنجی
اگر جای مدیر وبلاگ بودید چه مطالبی بیشتر در وبلاگ ارسال میکردید با توجه با موضوعات موجود در وبلاگ
من وقتی 10 سال داشتم همیشه فکر میکردم که اصلا آدم ها چرا باید ازدواج کنند  ازدواج یعنی چی با ازدواج  انسان به چی میرسه ؟
این گونه سوالات گاهی ذهن مرا خیلی درگیر میکرد و برای پاسخ گرفتن  هم خجالت میکشیدم از دیگران بپرسم ولی بعد از اینکه بزرگ شده و پایم به اجتماع باز شد بخشی از این سوالات را که  از کودکی در ذهنم بود  یافتم و بخشی دیگریش را هم  از طریق گذر زمان به چشم آنها را دیدم و لمس کردم . 
یک نگرشی وجود دارد که شاید دیگران جوانها هم موافق آن باشند ولی نگرشی کاملا اشتباه است . 
برخی ازجوانان متاسفانه این گونه  می پندارند که  خداوند متعال ازدواج را تنها برای ارضای غرایز جنسی  پیشنهاد داده است  و وقتی که این نیاز رفع شد دیگر کار تمام میشود  . 
اگر اینگونه بپنداریم دیگر میان انسان و دیگر موجوادت چه فرقی خواهد بود . رفع نیاز جنسی یکی از صد ها دلایلی ایست که اشاره شده است. ازدواج یک سنتی ایست که اگر درست و به جا اجرا شود موجب بر چیده شدن خیلی از مشکلات میشود. مشکلات مالی را که همه از عمده دلایل ازدواج میدانیم را اگر با یک نگاه منطقی  بنگریم در میابیم که میتواند یکی از مشکلات باشد نه همه مشکلات......
برای مشاهده ادامه مطالب به صفحه دوم بروید
من وقتی 10 سال داشتم همیشه فکر میکردم که اصلا آدم ها چرا باید ازدواج کنند  ازدواج یعنی چی با ازدواج  انسان به چی میرسه ؟
این گونه سوالات گاهی ذهن مرا خیلی درگیر میکرد و برای پاسخ گرفتن  هم خجالت میکشیدم از دیگران بپرسم ولی بعد از اینکه بزرگ شده و پایم به اجتماع باز شد بخشی از این سوالات را که  از کودکی در ذهنم بود  یافتم و بخشی دیگریش را هم  از طریق گذر زمان به چشم آنها را دیدم و لمس کردم . 
یک نگرشی وجود دارد که شاید دیگران جوانها هم موافق آن باشند ولی نگرشی کاملا اشتباه است . 
برخی ازجوانان متاسفانه این گونه  می پندارند که  خداوند متعال ازدواج را تنها برای ارضای غرایز جنسی  پیشنهاد داده است  و وقتی که این نیاز رفع شد دیگر کار تمام میشود  . 
اگر اینگونه بپنداریم دیگر میان انسان و دیگر موجوادت چه فرقی خواهد بود . رفع نیاز جنسی یکی از صد ها دلایلی ایست که اشاره شده است. ازدواج یک سنتی ایست که اگر درست و به جا اجرا شود موجب بر چیده شدن خیلی از مشکلات میشود. مشکلات مالی را که همه از عمده دلایل ازدواج میدانیم را اگر با یک نگاه منطقی  بنگریم در میابیم که میتواند یکی از مشکلات باشد نه همه مشکلات.
متاسفانه ما جوانها  بدون پرده بگویم کم تاقت  شده ایم و  گفته قدیمی ها که  اصل مطلب را گفته اند که هم خدا را میخواهیم  و هم خمرا را  ولی باید به آن توجه کرد که تشکیل زندگی  مشکلات خود را هم دارد . 
طرفیین باید  با مشکلات  رو به رو بشوند و باید والدین هم به آنها کمک نمایند . چه کسی دراول زندگی ماشین آنچنانی داشته است.
بگذریم از آن دسته از ازدواج هایی میلیاردی که  هم داماد پولدار است و هم عروس . 
من یکی دو سال قبل قبل از اینکه با فنون روانشناسی اشنا بشوم  وقتی سخن از ازدواج میشد چنان ترش میکردم که اگر در کنارم چاقویی ما قویی بود  حتما به شکم طرف فرو میکردم  وقتی که با این فنون آشنا شدم و  در وجود خود کمی گشتم دیدم که همه اینها تنها از یک چیز ناشی میشود و آن هم  یک کلمه سه حرفی به نام ترس است . از پذیرفتن مسئولیت میترسیدم  و هم اکنون نیز میترسم ولی نه به آن شدت و حدت  نه من بلکه بیشتر جوانان هم سن و سالها های خودم نیز  اینگونه است  و چون ترس وجود دارد 
مشکلات دیگر را بهانه میکنیم  .  یکی دیگر از مشکلات پیش رویی جوانان  انتخاب یک شریک زندگی  خوب و متناسب  است. 
این را هم بگویم که درست است که ازدواج بک امر خداپسندی ایست ولی نه هر ازدواجی . ازدواج شوخی بردار نیست پای  یک عمر زندگی در میان است  . چه طور برای خرید یک کیلو خیار بیست مغازه را میگردیم تا کمی ارزانتر بخریم  باید  در امر ازدواج نیز اینگونه حساس بود ( نه به مال دنیا بلکه به مساله هم کف بودن  نجیب بودن  خانواده دار بودن  آبرو مند بودن  با اخلاق بودن ) یک نکته به خواهران گرانقدر  لازم است بگویم و آن این است که به هیچ وجه  فریب  ظاهر و تیپ  را نخورید و شریک زندگی خود را بر اساس تیپ و ظاهر نخورید چرا که  این گونه افراد با استناد به  بحث های روانشناختی  دختران  از این ترفند استفاده میکنند و این را بدانید که  در بحث ازدواج  شریک زندگی در پسران بخشی از قلب و وجود آنها را فرا میگیرد ولی در دختران همه قلب و وجودشان را  پس  بیشترین آسیب در این میان متوجه دختران میشود .
شاید یک اشتباه ساده  باعث شود  تا آخر عمر  دیگران نتوانید شریک زندگی خود را بیابید  . 
ولی برای یک پسر  فرسط زیاد است  و آن نشد یکی دیگر  . من به چشم خود دیده ام  دختری را که با یک اشتباه  که بیست سال قبل مرتکب شده بود و آخر کارشان به طلاق ختم شد  هنوز فرسطی برایش پیش نیامده است .  
تیپ و زیبایی بخش کوچکی از معیارهایی زندگی را تشکیل میدهند  و لی گذینه هایی مهم تری در تشکیل زندگی  وجود دارد که متاسفانه در ازدواج هایی امروزی به آنها توجه نمیشود و رعایت نکردن این معیار ها باعث شده است که آمار طلاق ها روز به روز افزایش یابد . 
وقتی یک جوانی  با اینگونه صحنه ها مواجه میشود به طور نا خود آگاه  ترس وجودش را فرا میگرد و هی به بهانه هایی مختلف  ازدواج را به تعلیق می اندازد .
تنها بخشی از جامعه  مشکل اصلیش مشکلات مالی ایست  اگر جوانها کمی توقع را پایین بیارن  و دیگران هم کمی دستشون به جیب بره و کمک کنن میشه یک زندگی خوب و عابرو منده ای  رو ایجاد کزد و به کمک هم این زنگی نقلی را  به زندگی شیرین و دلچسب تبدیل کرد .

حال میخوام به سوالاتی که در دوران کودکی در ذهن داشتم پاسخ دهم
ازدواج چیه: ازدواج از کلمه زوج گرفته شده  ببینید اگر با یک نگاه ساده تعریف کنم اینگونه تعریف میکنم که  ازدواج یک نوع تعهدی ایست رسمی که طرفین یک سری از مسئولیت ها را میپذیرند  برای اینکه یک خانواده ای را تشکیل یدهند و یکزندگی خوب و عابرو مندانه ایرا ایجاد کنند.

اطلا آدم برای چی ازدواج میکنه: تقریبا این سوال با سوالی که انسان با ازدواج به چی میرسه یکی ایست و من برای اینکه بهتر  جواب بدم در یک جواب به هر دوی اینها پاسخ میدم
ببینید انسان با ازدواج به آرامش درونی میسرسه انگار یک آرامش عجیبی را احساس میکند هرچند تجربه نکردم ولی میتوانم با توجه به تجربه ای که دارم و در اطرافیان به نزدیک دیده ام درک کنم. انسان با ازدواج  نیاز هایی مادی و معنوی خود را تامین میکند . وقتی یک بچه ای وارد زندگی میشود  زندگی را چنان شیرین میکند که با هیچ شیرینی قابل مقایسه نیست . فدا کاری گذشت  انسانیت  با ازدواج  کاملتر میشود و تقویت میگررد . به امنیت درونی و  عاطفی میرسد . و هزاران ویژگی ای که نمیتوان چند چند سطز به آنها اشاره کرد.
نتیجه گیری :
1) نباید با احساس  و عواطف در مورد  ازدواج تصمیم گرفت هر چند که در مورد مساعل عاطفی این قبلب و احساس هستند که تصمیم میگیرند ولی در اینگونه موارد  به عقل هم رجوع کرد و با منطق و دلیل تصمیم گرفت
2) هیچ گاه فریب تیپ و زیبایی افراد را نخوریم  چون تیپ و ظاهر بخش کوچکی از  گزینه هایی ازدواج است
3) عشق و عاشقی نیمی از وجود پسران را فرا میگیرد ولی برای دختران کل وجود یک دختر را  پس باید خیلی به این نکته توجه داشت
4) برای تشکیل زندگی باید ترس و ازتراب را کنار گذاشت و با هم کف و هم رده  خود  ازدواج کرد
5) یک نکته که یادم رفت بگویم این است که هیچ یک از انسانها مثل هم نیستند شاید شبیه باشند ولی مثل هم نیستند حتی دو قولو ها هم مثل هم نیستند شاید از نظر شکل ظاهری شبیه باشند ولی از نظر اخلاقی و رفتاری به هیچ وجه  آنگونه چگونه باید انتظار داشت که شریک زندگی خود  آنگونه که من میخواهم باید باشد . این نه تنها در مورد ازدواج بلکه در همه روابط دیگر  باید توجه داشت 
6) چشم و هم چشمی ها را کنار گذاشته و برای شروع  به یک زنگی  ساده قانع باشیم
7) صبر و استقامت را در خود تقویت کرده و به خاطر مال دنیا زندگی خود را نابود نکنیم
8)صداقت و راستگویی را در زندگی خود سر لوحه خود قرار دهیم چرا که هیچ جیزی جز صداقت و راستگویی   زندگی را محکم نمیسازد
9) پذیرش شنیدن حرف راست را داشته باشیم و با مشکلات رو به رو شده با چشمی منطقی نگاه کنیم
10)مهریه  را به گونه ای ای انتخاب کنیم که عاقلانه باشد زیرا مهریه زیاد مایع خوشبختی نیست بلکه بر عکس بدبختی را به دنبال دارد 
با تشکر montazer خادم فرهنگی شهرستان شبستر
نوع مطلب : بحث روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 دی 1394
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
پیج رنک سایت montazeren.ir/
چاپ این صفحهدر این وبلاگ
در كل اینترنت
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic